Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν οι Νέοι του Αιγάλεω κόντρα στον Θρίαμβο Χαϊδαρίου κατά την 12η αγωνιστική της Β Φάσης του πρωταθλήματος. Ένα παιχνίδι που ήταν καλύτεροι, προηγήθηκαν με γκολ του Κουντούρη, είχαν δοκάρι με τον Χαραλαμπίδη αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση στο τέλος…

Για ένα ακόμη παιχνίδι οι Νέοι του Αιγάλεω στάθηκαν άτυχοι και έχασαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα το τρίποντο της νίκης από τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου.

Το City συνεχίζοντας την προσπάθεια του να εξασφαλίσει την παρουσία του στην πρώτη 6άδα της βαθμολογίας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση στο ΕΑΚ και μόλις στο 4ο λεπτό ο Κουντούρης πέτυχε το γκολ και έδωσε το προβάδισμα στους «κυανόλευκους».

Ένα γκολ που έδωσε ψυχολογία στην ομάδα που έβγαλε το πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Θρίαμβο.

Στο Β ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανεβάζοντας την απόδοσή τους πίεσαν για την ισοφάριση, χωρίς όμως να κάνουν την μεγάλη φάση.

Αυτή έγινε στο 55ο λεπτό  για το Αιγάλεω όταν ο Χαραλαμπίδης βγήκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα ωστόσο το πολύ καλό πλασέ του σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι παραμένοντας το 1-0.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κλείσουν τον Αιγάλεω στα καρέ του και στο 75ο λεπτό να πετύχουν την ισοφάριση κλέβοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μια εξέλιξη καρμπόν για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι για τους «μικρούς» του City που βλέπουν να ισοφαρίζονται στο τέλος όπως με το Καματερό (2-0/2-2) και  τον Άγιο Ιερόθεο (1-1 στο 78).

Επόμενος αγώνας για το City είναι εκτός έδρας κόντρα στην Ελπίδα Αγίων Αναργύρων στο πλαίσιο της 13ης και τελευταίας αγωνιστικής.