Τον αποκλεισμό από τα play-off των θέσεων 1-9 γνώρισε το Αιγάλεω στο Χαλάνδρι καθώς ηττήθηκε με 3-0 από τον Ατρόμητο Χαλανδρίου και πλέον οι «κυανόλευκοι» του City θα παλέψουν σε Όμιλο κατάταξης για τις θέσεις 9-16.

Δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου έκριναν την τελική έκβαση του αγώνα στο γήπεδο του Χαλανδρίου με τους «κυανόλευκους» να πληρώνουν τα αμυντικά τους λάθη απέναντι στον Ατρόμητο Χαλανδρίου που συνεχίζει και φέτος την πολύ καλή πορεία των τελευταίων ετών (δύο συνεχόμενες χρονιές πρωταθλητής Παίδων και περσινός φιναλίστ στους Νέους).

Οι «μικροί» του City στο πρώτο ημίχρονο έδειξαν ανταγωνιστικοί απέναντι στους «ερυθρόλευκους» ωστόσο δύο αμυντικές αδράνειες στο 38ο και 40ο λεπτό αρκούσαν στους γπεδούχους για να κάνουν το 2-0.

Στην επανάληψη το Αιγάλεω προσπάθησε να αντιδράσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 45 με το σουτ του Καρασαβίδη να περνά σε κόρνερ από την επέμβαση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ενώ στην εκτέλεση του κόρνερ ο Ξιφαράς δεν μπόρεσε να βρει στόχο.

Το τελικό 3-0 για τους γηπεδούχους διαμορφώθηκε στο 65ο λεπτό με κόντρα επίθεση.

Πλέον οι «κυανόλευκοι» θα συμμετάσχουν σε Όμιλο κατάταξης 4ων ομάδων για τις θέσεις 9-16 με τους αντιπάλους του να βγαίνουν από τους Κυριακάτικους αγώνες των θέσεων 1-9.