Το καλό ξεκίνημα απέναντι στον Ασκληπιό στη Ζάκυνθο δεν είχε ανάλογη συνέχεια για τις Κορασίδες του Αιγάλεω καθώς στο πρώτο αγώνα του Final 4 γνώρισαν την ήττα με 3-1 (22-25, 25-17, 25-22, 25-14). Επόμενος αντίπαλος ο Ηρακλής Κηφισιάς.

Το ντεμπούτο των Κορασίδων στη Ζάκυνθο πραγματοποιήθηκε με το… αριστερό, αφού συνοδεύθηκε με ήττα από τον Ασκληπιό.

Το City παρά την δυναμική αρχή που έκανε το στο παιχνίδι και το προβάδισμα που απέκτησε με το 25-22, δεν μπόρεσε να κρατήσει τον ρυθμό του για τη συνέχεια δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα των Τρικάλων να ισοφαρίσει με το 17-25.

Το τρίτο σετ ήταν και το καθοριστικό για την συνέχεια του αγώνα με τον Ασκληπιό να έχει το προβάδισμα φθάνοντας στο 17-22, ωστόσο το Αιγάλεω να ισοφαρίσει σε 22-22 και να προσπαθεί για την ανατροπή.

Κάτι που τελικά δεν έγινε αφού με το 22-25 ο Ασκληπιός έκανε το 1-2 στα σετ και με καλύτερη ψυχολογία στο τέταρτο έφθασε στο 14-25 και το 1-3 που του χάρισε τη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τις μικρές της Αγγελικής Αντωνιάδη είναι ο Ηρακλής Κηφισιάς όπου άπαντες θέλουν τη νίκη για να έχουν ελπίδες για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

ΑΟ Αιγάλεω – ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 1 – 3 (25-22, 17-25, 22-25, 14-25)

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Μικέλη, Κουλοπούλου, Εξακουστίδου, Καρούμπα Χαραλαμποπούλου, Μονάντερα, Αναστασιάδη(λ.) , Μάλτσιου, Παύλου,

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Παναγιάρη) Ντιρογιάννη, Προβίδα, Γεωργίου Μ., Χύτα, Γάτσα, Τσιούκα, Παπαθεοδώρου (λ.), Βράκα (λ.) – Γεωργίου Σ., Βασιλοπούλου, Αναγνώστου, Στεφάνου, Πουλιανίτη, Γεωργάκη