Ένα κακό 30λεπτό στον Κορυδαλλό έφερε την ήττα για το Αιγάλεω με 3-0 από τον Αετό εκμηδενίζοντας παράλληλα και τις όποιες μαθηματικές ελπίδες υπήρχαν για την άνοδό της ομάδας στην Γ Εθνική.

Η αναμέτρηση του Κορυδαλλού ανάμεσα στον τοπικό Αετό και Αιγάλεω τελείωσε πριν καν ξεκινήσει αφού ένα καταστροφικό πρώτο ημίωρο έκρινε τα πάντα. Εκεί όπου οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι τα αμυντικά κενά του Αιγάλεω πέτυχαν τρία γκολ και κατέκτησαν τη νίκη, παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαν οι “κυανόλευκοι” για να σκοράρουν.

Με την ήττα αυτή εξανεμίστηκαν οι όποιες πιθανότητες υπήρχαν για το City προκειμένου να διεκδικήσει την άνοδό του στην Γ Εθνική και έτσι την επόμενη χρονιά θα αγωνίζεται εκ νέου στην Α Αθηνών.

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Σταυρακόπουλος) : Καλογεράς, Καλέργης, Ξενιτόπουλος, Σύρμας, Μπερίσα, Σιδηρόπουλος, Τουλουβασίλης (86′ Τσολάκου), Λέσι, Μπαμπουλάκης (76΄ Δρυμούσης), Μούτσας, Κράσι (60΄Τσακίρι).
ΑΙΓΑΛΕΩ (ΣΟΥΡΛΗΣ): Τριανταφύλλου, Παπουτσής, Τζαφεράκος, Θεμελίδης (46′ Κωνσταντόπουλος), Ναυπλιώτης, Παπαθανασίου, Μεχμέτογλου (46′ Πασσάς), Σταύρου,Ρούσσος (82΄ Αραμπατζής), Κοκκιναράς, Λοϊζίδης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

15′ Κεφαλιά Θεμελίδη άουτ

21′ 1-0 Κράσι.Κόντρα επίθεση Αετού και γκολ

23′ Σουτ Μεχμέτογλου αουτ

27′ 2-0 Μπαμπουλάκης

30′ Σουτ Ναυπλιώτη μπλόκαρε ο Καλογεράς

33′ Κεφαλιά Μεχμέτογλου αουτ

37′ Νέα απίστευτη ευκαιρία απο Μεχμέτογλου, ο Καλογεράς έδιωξε από την μικρή περιοχή

38′ Πλασέ Μπαμπουλάκη κόντρα από Παπουτση και κόρνερ

39′ 3-0 Μπαμπουλάκης

45′ ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

51′ ΔΟΚΑΡΙ Κοκκιναράς με κεφαλιά

56′ Τετ-α-τετ Ρούσσου με Καλογερά πλασέ άουτ

62′ Κεφαλιά Κοκκιναρά μπλόκαρε ο Καλογεράς