Ακόμα μια νίκη πέτυχε η ομάδα μπάσκετ του Αιγάλεω με αντίπαλο τον έσπερο Πατρών με σκορ 94-66, πετυχαίνοντας την 15η σερι νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής κατηγορίας. Εξαιρετικός για μια ακόμη φορά ήταν ο Χριστόδουλος Καράβολας βάζοντας 40 πόντους με 5 εύστοχα τρίποντα.

Η γυναικεία ομάδα βόλει του Αιγάλεω ηττήθηκε απο τον ΖΑΟΝ Κηφισιάς με 3-0 σετ στον εκτός έδρας αγώνα την Κυριακή 10/2.Έτσι η ομάδα μας έπεσε στην 9η θέση και έχει 14 βαθμους. Τα σετ: 25-18  25-8   25-11 Επόμενη αγωνιστική: Αιγάλεω-Α.Ε.Κ την Κυριακή 17/2

Αιγάλεω Α.Ο. 41 Ηλυσιακός 30 Αιολικός 28 Άγιοι Ανάργυροι 24 Πανθηραϊκός 23 Άγιος Ιερόθεος 20 Θύελλα Καμαρίου 20 Χαραυγιακός 17 Καλλιθέα 16 Κόρινθος 16 ΑΟ Χαλκίς 15 Απόλλων Ερέτριας 6 Επόμενη 17η αγωνιστική ΑΟ Χαλκίς – Θύελλα Καμαρίου Πανθηραϊκός – Απόλλων Ερέτριας Αιγάλεω – Αιολικός Ηλυσιακός – Καλλιθέα Χαραυγιακός – Άγιοι Ανάργυροι Άγιος Ιερόθεος –

Διαβάστε Περισσότερα

Η ομάδα μας είχε δύο καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, όμως αμφότερες σταμάτησαν στα δοκάρια του Μπάνκοφ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ (1-0) με τον Μάρη, που σούταρε έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλαξε τίποτα ,με αποτέλεσμα η ομάδα μας να

1) Αιγάλεω 28 (14-0) 2) Μεγαρίδα 26 (12-2) 3) Ιωνικός ΝΦ 26 (12-2) 4) Αχαγιά 25 (11-3) 5) Ηλυσιακός 21 (7-7) 6) Ακράτα 21 (7-7) 7) Πέρα 20 (6-8) 8) Κηφισιά 19 (6-7-1 μηδ.) 9) Ληξούρι 19 (5-9) 10) Άρης Νικαίας 19 (5-9) 11) Κεραυνός Αιγίου 18 (4-10) 12) Έσπερος Πατρών 18 (4-10) 13) Καλαμάτα

Το Αιγάλεω παρέμεινε αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα, αφού πέρασε και από την έδρα του Πέρα με 66-78. Ο Καράβολας με 22 πόντους ήταν ο καλύτερος παίκτης των νικητών, με τον Σωτηράκη να πετυχαίνει 11 πόντους για τους ηττημένους. Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Καράβολας 22, Μπάρδας 6 (2), Κυριακόπουλος 2, Κούρτης 3, Ντακούλιας 6 (2), Γκαγκαλούδης 12(3), Οικονόμου 4, Καλλινικίδης

Το Αιγάλεω νίκησε με 3-0 σετ τη ΧΑΝΘ στην Αθήνα για την 14η αγωνιστική της Pre League και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα της Αγγελικής Αντωνιάδη με κορυφαία την Κατερίνα Κουλοπούλου που πέτυχε 18 πόντους, πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα στο πρωτάθλημα και πλέον ισοβαθμεί με τον ΦΟ Βριλησσίων, υστερώντας όμως στην ισοβαθμία.

1 Αιγάλεω 38 2 Ηλυσιακός 30 3 Αιολικός 25 4 Πανθηραϊκός 23 5 Άγιοι Ανάργυροι 21 6 Άγιος Ιερόθεος 20 7 Θύελλα Καμαρίου 17 8 ΠΑΣ Κόρινθος 16 9 ΑΟ Χαλκίς 15 10 Χαραυγιακός 14 11 Καλλιθέα 13 12 Απόλλων Ερέτριας 6     Επόμενη Αγωνιστική 7ου Ομίλου/ 10 Φεβρουαρίου 2019 Αιγάλεω Α.Ο vs ΑΟ

Στην λευκή ισοπαλία (0-0) έμειναν ο Πανθηραϊκός και το Αιγάλεω στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε στο δημοτικό γήπεδο Φηρών. Σε ένα πολύ δυνατό ματς ανάμεσα σε δύο πολύ ποιοτικές ομάδες, με όλα τα αποτελέσματα να είναι ανοιχτά και στα 90 λεπτά του αγώνα, καθώς χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες. Και οι δύο ομάδες είχαν τα δικά τους καλά

Η ομάδα μας επικράτησε με το ευρύ σκορ 48-104 της ομάδας του Λέοντα Λεχαίου  στην Κόρινθο για την 13η αγωνιστικής της Γ εθνικής μπάσκετ ανδρών,με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας συνέχισε το σερί με 13 νίκες σε 13 αγώνες. Στον πάγκο της ομάδας μας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική σαν προσωρινός Προπονητής ο Μανώλης Ιμπραημάκης  έπειτα απο