Τη νίκη στις λεπτομέρειες με 70-68 κατέκτησε το City απέναντι στην ΑΕ Καλλιθέας στο 3ο φιλικό προετοιμασίας που φιλοξενήθηκε στο «Σταύρος Βενέτης».

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ το Αιγάλεω έδειξε καλύτερο στις λεπτομέρειες και πήρε τη νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Η Καλλιθέα ήταν αυτή που προηγήθηκε με 16-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο το Αιγάλεω ήταν αυτό που είχε βραχέα κεφαλή στην αναμέτρηση παρά το 45-45 του ημιχρόνου.

Οι «κυανόλευκοι» έχοντας συνεχώς κοντά τους την ΑΕ Καλλιθέας φρόντισαν να κρατήσουν την μικρή διαφορά που είχαν προβάδισμα (65-62 1΄ 42΄΄ πριν την ολοκλήρωση του αγώνα) και στο τέλος με το 70-68 πήραν τη νίκη που τους δίνει αισιοδοξία για τη συνέχεια.