Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση το Αιγάλεω με γκολ του Τζαφεράκου και Λοϊζίδη (2) επικράτησε 3-0 του ΠΑΟ Ρουφ στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης»  και παρέμεινε αήττητο κατά την 5η αγωνιστική του 1ου Ομίλου.

Εντυπωσιακό και απολαυστικό ήταν το Αιγάλεω απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ κατά την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το City αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησε άνετα με 3-0 των «ερυθρόλευκων»  και αν ήταν πιο εύστοχο στην τελική προσπάθεια το εύρος της νίκης θα ήταν αρκετά μεγαλύτερη.

Το παιχνίδι για το Αιγάλεω ξεκίνησε με τις καλύτερες των προϋποθέσεων καθώς μόλις στο 4ο λεπτό έπειτα από το φάουλ του Πασά ο Τζαφεράκος με δυνατή κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι με τους Τσαρκάνι, Λοϊζίδη και Κοκκιναρά να «χορεύουν» την άμυνα του Ρουφ φρόντισαν να πετύχουν και 2ο γκολ στο 13ο λεπτό όταν ο Τσαρκάνι με εξαιρετική κάθετη πάσα έβγαλε τετ-α-τετ τον Λοϊζίδη με τον Φούνα. Ο παίκτης του Αιγάλεω πλάσαρε ιδανικά πετυχαίνοντας το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο.

Στο 25 οι «κυανόλευκοι» έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Λοϊζίδη να αστοχεί προ κενής εστίας να πετύχει το γκολ…

Τρία λεπτά αργότερα το Αιγάλεω έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία , αυτή τη φορά με τον Τσαρκάνι να χάνει το τετ-α-τετ με τον Φούνα.

Ο χορός των χαμένων ευκαιριών συνεχίστηκε στο 41 για το City όταν ο Κοκκιναράς έκλεψε την μπάλα, την έστρωσε στον Λοϊζίδη που μόνος προ κενής εστίας έστειλε άουτ την μπάλα…

Στο δεύτερο ημίχρονο το Αιγάλεω φρόντισε να κάνει συντήρηση δυνάμεων, ο Σουρλής πέρασε στον αγώνα τους Πλατανίτη, Κωτσερίδη και Παπαθανασίου διατηρώντας παράλληλα τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Από την άλλη πλευρά το Ρουφ προσπάθησε να αντιδράσει δημιουργώντας προϋποθέσεις για κάτι καλό, όμως ο Φωτόπουλος και ο Καρβούνης ήταν άστοχοι.

Το τελικό 3-0 γράφθηκε στο 72ο λεπτό όταν ο Τσαρκάνι έκανε το γύρισμα και ο Λοϊζίδης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα παίρνοντας έτσι το «αίμα» του πίσω για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου μέρους.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Σουρλης): Τσαϊλάκης, Παπουτσής, Ναυπλιώτης, Μηλιώνης, Τζαφεράκος, Σταύρου, Τσαρκάνι, Λοϊζίδης,Κοκκιναράς (75’Κωτσερίδης), Πασάς (45′ Πλατανίτης), Φουκαράς (67’Παπαθανασιου).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ : Φούνας, Τσιπλάκης, Παγίδας(45’Μέμα), Τριανταφύλλου (26′ Ακαρέπης), Μπέρτζος, Καρβούνης, Γαλάνης (61’Τριανταφύλλης), Χατζημιχάλης, Μπεκατώρος, Λαμπρινάκος, Φωτόπουλος.