Στο 22′ ο Φαρινόλα έκανε το γύρισμα και ο Μεταλλινός σε προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα, άθελα του, στα δίχτυα της εστίας του Χανιώτη, κάνοντας έτσι το 1-0. Στο 53′ ο Βέρμπης αστόχησε από τα 11 βήματα αφού είδε τον Χανιώτη να αποκρούει το πέναλτι, με τον Παπαχαρίδη μετά από σύγχυση στο 64′

Διαβάστε Περισσότερα

Γ’ Εθνική 7ος Όμιλος,13 Αγωνιστική 1 Αιγάλεω 34 2 Ηλυσιακός 26 3 Αιολικός 22 4 Πανθηραϊκός 21 5 Άγιοι Ανάργυροι 20 6 ΑΟ Χαλκίς 15 7 ΠΑΣ Κόρινθος 15 8 Άγιος Ιερόθεος 14 9 Θύελλα Καμαρίου 13 10 Χαραυγιακός 12 11 Καλλιθέα 1 1 12 Απόλλων Ερέτριας 5

Σχετικά νωρίς άνοιξαν το σκορ οι πρωτοπόροι του 7ου ομίλου, από την άσπρη βούλα. Στο 13′ κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή, το εκτέλεσαν γρήγορα, ο Βέρμπης ξέφυγε από τα μάτια των γηπεδούχων και στη συνέχεια ανατράπηκε από τον Μετσανάι με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Ο Βέρμπης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι κι έκανε το 0-1. Εξι λεπτά

Με γκολ των Βέρμπη στο 13′ με κοντινό σουτ μετά από γύρισμα του Παπανικόλα και με πέναλτι του Γουνδουλάκη στο 73′ το Αιγάλεω νίκησε με 2-0 την Θύελλα Καμαρίου διατηρώντας την απόφαση από τον δεύτερο Ηλυσιακό.Δοκάρι είχε για την ομάδα μας ο Δημήτρης Βέρμπης στο 53 λεπτό.Πρίν την έναρξη της αναμέτησης η διοίκηση του Αιγάλεω

Ένα τέρμα του Δήμητρη Βέρμπη ήταν αρκετό για την ομάδα μας για να πετύχει την 9η νίκη σε 11 αγώνες στο πρώτάθλημα της Γ έθνικής κατηγορίας ,και να αυξήση σε 6 βάθμους της Διαφορά απο το δεύτερο της Βαθμολογίας Ηλυσιακό που έφερε 1-1 με τη Θύελα Καμαρίου στη Σαντορίνη.Η ομάδα μας είχε δοκάρι σε σούτ

Στο 23′ ο Μάλτσι σέντραρε και ο Μπουσινάκης από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 58′ ο Μάρης σημάδεψε το δοκάρι, αλλά 9 λεπτά μετά και πάλι από σέντρα του Μάλτσι, ο Μπουσινάκης ξανά με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το Αιγάλεω μείωσε σε 2-1 με τον Ψυχογιό στο 70′. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ